preloader

O nas

Ośrodek powstał w 1990 r w Kętach a założycielami byli: Jan Garlacz – wykładowca, instruktor i Kazimierz Smaza – instruktor. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie czerpane w pracy w ZDZ w Andrychowie mogli teraz wykorzystać w swoim ośrodku.

Pierwszymi pojazdami samochodowymi jakimi dysponowali były : dwie SKODY i jeden FIAT 126p. Na terenie SKR-u odbywały się wykłady i zajęcia praktyczne.

01 lutego 1990 r odbył się pierwszy kurs na kat. ABT.

Wraz z upływem czasu ośrodek rozwijał się i stare SKODY zostały wyparte przez VW Golfy. W dodatku zakres ośrodka rozszerzył się o nową kategorię „C” – samochód ciężarowy + przyczepa ” E”. W następnym okresie STAR + przyczepa został zastąpiony ciągnikiem siodłowym z naczepą. To znacznie ułatwiło nabywanie umiejętności jazdy. To wtedy było COŚ. Jako pierwsi na Podbeskidziu mogliśmy pochwalić się takim sprzętem. Z roku na rok pozycja naszego ośrodka rosła dzięki rzeszy wykształconych przez nas kierowców. To pozwoliło nam na nadanie naszemu ośrodkowi w 1998 r. nazwy „OMNIBUS”. W 2002 r. „OMNIBUS” otworzył swoją filię w Bielsku-Białej na ul. Długiej 50 (zajezdnia MZK).

Dziś „OMNIBUS” szkoli na wszystkie podstawowe kategorie prawa jazdy na pojazdach identycznych jak egzaminacyjne. Przeszedł pomyślnie wszystkie weryfikacje. Zatrudnia najlepszych instruktorów z dużym doświadczeniem zawodowym, a liczbę wyszkolonych kierowców może podawać w tysiącach (blisko 6 tys.). Dysponuje komputerowymi programami edukacyjnymi i egzaminacyjnymi. W przyjemnej atmosferze przy kawie lub herbacie odbywają sie zajęcia teoretyczne. Biuro obsługi, sala wykładowa i plac manewrowy są zlokalizowane na terenie jednego obiektu zarówno w Kętach jak i w Bielsku-Białej.

Do tej pory w dwóch punktach w Kętach i Bielsku-Białej firma wyszkoliła ponad 7 tys. kierowców.  Ośrodek cały czas będąc w czołówce bielskich OSK dysponuje własnymi pojazdami na wszystkie kategorie prawa jazdy ( A, A1, B, B1, C, D, B+E, C+E,) a także samochodem osobowym z automatyczna skrzynią biegów dla zainteresowanych. Posiada stabilną kadrę instruktorów z pełnym zakresem uprawnień instruktorskich i z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Jan Garlacz jest jednym z założycieli Beskidzkiego Stowarzyszenia Instruktorów i Wykładowców „AUTO KURS”, obecnie pełniąc funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Teraz OMNIBUS rozszerzył możliwości szkolenia o kursy dokształcające kierowców z zakresie „Przewóz osób i rzeczy” (dawne świadectwa kwalifikacji). Państwo zaufać rzetelności i doświadczeniu firmy OMNIBUS

 

Dodaj komentarz

© TwójPomysł.it